Холеры снова больше нет

Очаг холеры в Мариуполе ликвидирован, - заявили в среду в санитарно-эпидемиологической службе Донецкой области.

По словам главного государственного санитарного врача Виктора Денисенко, все больные и носители вибриона холеры обследованы и выписаны из госпиталя Мариуполя.

В целях избежания эпидемических осложнений санитарные врачи региона не намерены ослаблять контроль над состоянием санитарного состояния города. Введенные ограничения на лов рыбы, которая была признана источником заразы, разнообразные противоэпидемиологические мероприятия привели к тому, что очаг был ликвидирован и СЭС даже опрометчиво разрешила море.

Случилось так, что прошло всего несколько дней и в Мариуполе был обнаружен очередной холерный больной, потом ещё один и все заверте... с новой силою. Дошли даже до отлова, стрижки и бритья лиц без определенного места жительства. Вторая волна была менее острой, но более продолжительной. Потому как болели даже российские граждане и зараза добралась аж до Макеевки.

С конца мая, когда в Мариуполе и началась эпидемия, были зарегистрированы 32 случая заболевания холерой.

Комментарии

Zames
Не в сети
автор
Регистрация: 12/07/2009

У поточному році у м.Маріуполі з 29 травня по 29 серпня зареєстровано 32 випадки захворювання на холеру та 22 випадки віброносійства холери, викликаних токсигенним штамом холерного вібріону Ель-Тор, схильного до епідемічного розповсюдження та стійкого до певного ряду антибіотиків, в т.ч. левоміцетину. Виділений збудник холери підтверджено у веріфікаційній лабораторії Української протичумної станції.

З об’єктів довкілля виділено 31 культуру холерного вібріону повністю ідентичну тим, що викликали захворювання у людей.

Фахівцями санепідслужби м.Маріуполя та обласної СЕС своєчасно було розпочато комплексне санітарно-епідеміологічне розслідування, за підсумками якого встановлені ймовірні провідні фактори передачі холери, такі як морська, річна вода, риба, виловлена в Азовському морі, річках Кальміус, Кальчик у межах міста Маріуполя.

Відповідно до епідемічної та санітарно-гігієнічної ситуації, що склалася у м. Маріуполі, розроблений план локалізації та ліквідації вогнища холери, у підвалини якого покладені фундаментальні науково-практичні підходи боротьби з цією інфекцією. Основною метою даних протиепідемічних та профілактичних заходів є розрив механізму передачі збудника холери, тобто недопущення зараження людей через потенційні фактори його передачі. Завдяки кваліфікованим, професійним діям при здійсненні комплексу протиепідемічних заходів захворюваність на холеру мала контрольований характер, не допущено переростання її в епідемію та летальних випадків.

За попередніми висновками науковців, збудник холери є завезеним до міста з інших регіонів земної кулі.

На жаль, у м. Маріуполі існують умови для розповсюдження холери у водних об’єктах (річки Кальміус, Кальчик, Азовське море). Це пов’язане із забрудненням даних водоймищ скидами незнезаражених вод зливової каналізації, до якої потрапляють контаміновані збудником холери несанкціоновані господарсько-фекальні стоки. Сприяє забрудненню можлива фільтрація вмісту вигрібних ям, розміщених у неканалізованій частині міста, поблизу від зазначених водоймищ, в умовах високого стояння ґрунтових вод, яке посилюється під час дощових осадів і призводить до зараження риби.

Аналогічні проблеми з каналізацією у м. Маріуполі викликали спалахи холери і в попередні роки, в т.ч. у 1994р. - 67 випадків, у 1999р. (останній спалах) - 9 випадків. При цьому, неможливо не пригадати слова видатного російського та радянського вченого мікробіолога та епідеміолога М.Ф. Гамалія, який на прикладі спалаху холери в Одесі у 1909р. написав, що «холера є вищим санітарним інспектором, так як вказує на будь-яке санітарне упущення у водопроводі або каналізації».

Крім того, держсанепідслужбою з метою недопущення масових випадків захворювання на холеру, пов’язаних з централізованими факторами передачі (питною водою, продуктами харчування, тощо) був посилений контроль за водопостачанням, санітарним очищенням, ринками, підприємствами громадського харчування та торгівлі, промисловими підприємствами, посилений також лабораторний моніторинг факторів навколишнього середовища м. Маріуполя. З 29 травня 2011р. за фактами виявлених порушень 27 справ передано в органи прокуратури, 815 посадових осіб оштрафовано, винесено 121 постанову про припинення експлуатації об'єктів, знято з реалізації 1,7 тон недоброякісних продуктів харчування, тимчасово призупинялась реалізація 59 т риби.

Слід відзначити, що холера має здатність розповсюджуватися і контактно-побутовим шляхом (11% випадків зараження у п.р.). Тому, мешканці міста, які дотримувались правил особистої та суспільної гігієни та привчали до цього дітей, дбали не лише про здоров’я своєї родини: вони зробили також свій громадянський внесок у боротьбу з холерою.

За період існування вогнища холери в м. Маріуполі певна робота проведена комунальними службами міста. Так, з 100 % населення приватного сектора укладено угоди на вивіз твердих і рідких побутових відходів. Виконана робота з дезінфекції 92% вигрібних ям і надвірних туалетів приватних домоволодінь, розташованих поблизу прибережної смуги Азовського моря, річок Кальчик і Кальміус, проведено відкачування та дезінфекція 552 вигрібних ям; проведена робота з виявлення, відключення, тампонування несанкціонованих скидань господарчо-побутових стоків у зливову каналізацію, виконані роботи з очищення та дезінфекції лотків зливової каналізації, розташованих в сел. Гавань та Слободка. Міськводоканалом організована цілодобова робота аварійно-відновних бригад. За період виникнення вогнища за даними КП «МВУ ВКГ» всі зареєстровані аварії на мережах водопостачання та міської каналізації усунені в першу добу.

У дійсний час вогнище холери у м.Маріуполі ліквідоване і закрите. Всі хворі та вібріоносії обстежені та виписані з госпіталю. Однак, для того, щоб не допустити епідускладнень з холери в м. Маріуполі у подальшому, пов’язаних з її розповсюдженням водним шляхом, необхідно органам виконавчої влади міста забезпечити завершення будівництва та введення в експлуатацію станції з очищення зливових стічних вод в Приморському районі м. Маріуполя, розглянути та вирішити питання щодо централізованого відведення господарчо-побутових стічних вод від приватного сектору селищ Гавань та Слободка, розташованих в безпосередній близькості Азовського моря. Керівникам промислових підприємств м. Маріуполя (ПАТ «ММК ім. Ілліча», ПАТ «Азовзагальмаш», ПАТ «АзовЕлектроСталь», ПАТ „МК «Азовсталь») необхідно розглянути питання щодо переводу системи технічного водозабезпечення в режим роботи по замкнутому циклу, виключивши скид промислових стоків у водоймища міста.

Особливої актуальності ці питання набувають напередодні проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу ЄВРО-2012, в якій буде задіяне і м.Маріуполь як тренувальна база та база для розміщення вболівальників.

Тільки комплексний підхід до боротьби з холерою та створення умов, які унеможливлюють її розповсюдження, стане гарантом епідемічного благополуччя для населення та гостей міста Маріуполя.

Головний державний санітарний

лікар Донецької області В.І. Денисенко

вКонтакте | в FaceBook | в Одноклассниках | в LiveJournal | на YouTube | Pinterest | Instagram | в Twitter | 4SQ | Tumblr | Telegram

All Rights Reserved. Copyright © 2009 Notorious T & Co
События случайны. Мнения реальны. Люди придуманы. Совпадения намеренны.
Перепечатка, цитирование - только с гиперссылкой на https://fromdonetsk.net/ Лицензия Creative Commons
Прислать новость
Reklama & Сотрудничество
Сообщить о неисправности
Помочь
Говорит Донецк