В Донецке погасили последний мартен

Сегодня на предприятии Донецксталь торжественно закрыли последнее в городе мартеновское производство. Восьмая печь - последняя мартеновская, которая все ещё работала в Донецке.


Материал пресс-службы предприятия

Дискуссия по вопросу, ответ на который для многих очевиден, идет никак не меньше трех лет. Дело в том, что рост производства и восстановление производства, потрясенного кризисом, ведут к росту загрязненности как минимум воздуха - треть всех выбросов страны приходится на Донецкую область.

В феврале минувшего года не было публично объявлено о плане постепенного вывода мартенов из производственного цикла и о том, что последняя печь будет погашена прежде, чем стартует Евро 2012.

Ранее назначенная дата изменению не подлежала и первые лица города/области соединились в едином порыве у печи.

Юзовский, а потом и сталинский/донецкий завод изначально был ориентирован на применение передовых технологий. Закрытие мартеновского и переход к электросталеплавильному производству позволит также улучшить экономические показатели работы предприятия, а именно снизить себестоимость за счет сокращения потребления природного газа и расходов на текущие и капитальные ремонты оборудования.

Следующий шаг Донецкстали по нелегкой экологической стезе будет сделан в направлении использования шахтных вод на производстве.

Говорят, что в результате закрытия мартена будет достигнуто снижение валовых выбросов в атмосферу в 3,5 раза, что значительно улучшит экологическую ситуацию в городе.

Говорят, что в области теперь мартеновское производство осталось исключительно в Мариуполе, который считается одним из самых грязных городов страны, - на ММК им Ильича, потенциальные выбросы загрязняющих веществ на котором составляют более 22 тысяч тонн в год, но и им недолго осталось.

Комментарии

Zames
Не в сети
автор
Регистрация: 12/07/2009


Последняя плавка...

Zames
Не в сети
автор
Регистрация: 12/07/2009

Філія «Металургійний комплекс

ПрАТ «Донецьксталь» – металургійний завод»

Голова правління-генеральний директор - Риженков Олександр Миколайович, 1950 року народження, закінчив Донецький політехнічний інститут у 1972 р. за фахом «Металургія чорних металів», на посаді працює з грудня 1994 р.

Чисельність працюючих – 7240 чол.

Донецький металургійний завод засновано у 1872 році. З квітня 1996 року перетворено у відкрите акціонерне товариство (нині – публічне акціонерне товариство). У державній власності ПАТ «Донецький металургійний завод» залишається 16 відс. акцій.

У серпні 1999 року на базі електросталеплавильного, обтискового та копрового цехів ПАТ «Донецький металургійний завод» було створено ТОВ «Істіл-ДМЗ» (зараз АТ (приватне) «Донецький електрометалургійний завод»).

У 2002 році шляхом виділення з ПАТ «Донецький металургійний завод» доменного і сталеплавильного виробництва створено філію «Металургійний комлекс» ПрАТ «Донецьксталь» – металургійний завод».

Філія «Металургійний комплекс» ПрАТ «Донецьксталь» – металургійний завод» спеціалізується на виробництві ливарного і переробного чавуну, більш ніж 100 марок сталі (вуглецевої, конструкційної, низьколегованої, легованої та інш.).

Якість продукції, що випускається підприємством, підтверджено міжнародними сертифікатами. ПрАТ «Донецьксталь» - металургійний завод» - перше підприємство галузі в Україні, яке впровадило і сертифікувало інтегровану систему управління якістю, екологією та охороною праці відповідно до вимог міжнародних стандартів ISO 9001, ISO 14001 и OHSAS 18001.

У І кварталі 2012 року виробництво чавуну на підприємстві зменшилося майже на 8 відс. і склало 308 тис.т, сталі - на 36 відс. і склало 78 тис.т, що було обумовлено високою собівартістю виробництва мартенівської сталі і зменшенням цін на світовому ринку металопродукції. У 2011 році підприємство працювало збитково. З початку 2012 року підприємство працює не на повну потужність: через відсутність замовлень фактично весь січень 2012 року не працював мартенівський цех. З кінця січня п.р. на підприємстві працювало 2 з 4 мартенівських печей.

Підприємство своєчасно і у повному обсязі розраховується по платежах до бюджету, Пенсійного фонду, по заробітній платі.

Середньомісячна заробітна плата одного працюючого протягом 2011 року у порівнянні з 2010 роком зросла на 22,3 відс. і склала 3951 грн., за 2 місяця п.р. порівняно з відповідним періодом минулого року вона збільшилася на 19,7 відс. і станом на 01.03.2012 склала 4179 грн.

Більше 10 років у металургійному комплексі реалізується комплексна програма технічного переозброєння і стратегічного розвитку, яка передбачає впровадження ресурсозберігаючих технологій і збільшення ефективності металургійного виробництва. У рамках цієї програми вже реалізовано низку інвестиційних проектів. В результаті реконструкції доменного виробництва обсяги виробництва чавуну збільшилися майже у 2 рази, питомі витрати коксу зменшилися у 1,5 рази, повністю виключено використання природного газу з процесу доменної плавки за рахунок його заміни пиловугільним паливом. Крім того, суттєво зменшені викиди забруднюючих речовин в атмосферу завдяки використанню систем пилоуловлювання.

У 2008 році на підприємстві розпочато черговий етап комплексної програми модернізації виробництва, що передбачає виведення з експлуатації мартенівського виробництва і будівництво нової електродугової печі потужністю 1,5 млн. т сталі на рік. У цілому на реалізацію програми «Заміна мартенівського способу виробництва стали на електросталеплавильний» за станом на 01.03.2012 ПрАТ «Донецьксталь» - металургійний завод» витратило 753 млн. грн. (59 %) при загальній кошторисній вартості 1285 млн. грн.

Проект будівництва нової електродугової печі розроблено науково-дослідним інститутом «Гіпросталь». Основним поставником технології і обладнання дугової сталеплавильної печі є німецька компанія «Siemens VAI». Частину металургійного обладнання для сучасного електросталеплавильного комплексу виготовляється на машинобудівних підприємствах області: ПАТ «Азовмаш», ПАТ «Зуєвський енерго-механічний завод» і ПАТ «Новокраматорський машинобудівний завод».

Одночасно ПрАТ «Донецьксталь» - металургійний завод» реалізує також низку інших програм з модернізації металургійного комплексу:

- «Будівництво нового кисневого блоку й реконструкція відділення компресії повітря»;

- «Розвиток копрового цеху, що включає будівництво шредерної установки переробки металобрухту, реконструкцію ділянки обпалення вапна, розвиток залізничної інфраструктури»;

- «Модернізація нагрівальних печей товстолистового стану 2300»;

- «Реконструкція ливарного виробництва».

Реалізація даних програм спрямована на забезпечення стабільної роботи підприємства після введення в експлуатацію електросталеплавильної печі. Усього за період 2008 - 2011рр. на модернізацію виробництва ПрАТ «Донецьксталь» - металургійний завод» витрачено близько 1,2 млрд. грн.

ПрАТ «Донецьксталь» утримує об¢єкти соціальної сфери (спорткомплекс «Металург», Палац культури, бази відпочинку на Чорному і Азовському морях, виробничі їдальні і буфети, медпункти і гуртожитки), а останнім часом їх перелік поповнюється новими закладами. Духовним центром для заводчан і жителів міста став побудований на території заводу храм святителя Ігнатія Маріупольського, а центром культурного відпочинку – «Містечко Посмішок» – парковий комплекс зі світло-музичним фонтаном, озером, дитячою залізницею, атракціонами і зоопарком. Благодійний фонд «Спадщина», заснований донецькими металургами, постійно надає допомогу багатодітним родинам, дитячим будинкам і будинкам-інтернатам, лікарням і госпіталям.

Мартенівське виробництво області.

Донецька область відноситься до найбільш екологічно напружених регіонів України. Це обумовлено тим, що на території області створена потужна техносфера, яка включає біля 1100 значних промислових підприємств гірничодобувної, металургійної, хімічної промисловості, енергетики, тяжкого машинобудування та будівельних матеріалів, експлуатується близько 300 родовищ корисних копалин. Найбільше забруднення спостерігається саме в тих містах та районах, де розташовані підприємства цих видів діяльності

За попередньою інформацією управління статистики, в атмосферне повітря Донецької області у 2011 році від стаціонарних джерел було викинуто 1524,1 тис. т забруднюючих речовин. По місту Донецьк – викинуто 71,1тис.т. Одним з основних забруднювачів атмосферного повітря в м. Донецьк є ПрАТ «Донецьксталь», яким за 2011р. здійснено 7 тис.т викидів забруднюючих речовин. Одним із найбільш проблемних питань з точки зору забруднення атмосферного повітря на підприємстві є мартенівське виробництво. За попередній рік лише внаслідок роботи мартенівського виробництва до атмосфери надійшло 3,0 тис. тонн забруднюючих речовин.

Це обумовлено моральним старінням та фізичним зношенням технологічного та пилогазоочисного устаткування. Так на підприємствах металургійного комплексу до теперішнього часу експлуатується мартенівське виробництво, що не відповідає сучасним вимогам щодо забезпечення встановлених законодавством нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Взагалі на 2009рік в області працювало 26 мартенівських печей:

на ПАТ «ММК ім. Ілліча» - 6; на Азовсталь – 9; на ПрАТ «Донецьксталь» – 5; на МК им. Кирова – 6.

На протязі 2009 - 2011р. виведено з експлуатації 16 мартенівських печей: 6 з них на Макіївському металургійному комбінаті; 9 - на ПАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» та 1 - мартенівська піч на ПРАТ «Донецьксталь – металургійний завод». За рахунок цього в області скорочено викидів забруднюючих речовин на 23 тис.т. Серед них майже 8 тис. тонн/рік скоротилось викидів внаслідок закриття металургійного комбінату ім. Кирова (Макіївка) в 2008році. В 2011р. було зупинено та демонтовано мартенівське виробництво на ПАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь», що знизило викиди забруднюючих речовин на 23 тис. тонн/рік.

На ПрАТ «Донецьксталь» мартенівське виробництво почало виводитися з експлуатації ще в 1991році (МП №№1,4). За рахунок цього скорочено викидів майже на 3 тис.т в рік.

Далі в серпні 2008р. виведено з експлуатації МП №2, скорочено викидів 700тонн в рік.

В липні 2009року виведено з експлуатації МП №3, скорочено викидів 700тонн в рік.

На даний час в роботі залишилося 4 мартенівські печі (МП№№ 5-8), закриття яких дозволить зменшити викиди на 2,4 тис. тонн.

Таким чином в області залишається застаріле мартенівське виробництво лише на ПАТ «ММК ім. Ілліча», потенційні викиди забруднюючих речовин від якого складають понад 22 тис. тонн в рік.

Zames
Не в сети
автор
Регистрация: 12/07/2009

Последняя мартеновская печь Донецка, работавшая на предприятии "Донецксталь" - металлургический завод", сегодня закрыта. Ей на смену станет новая электросталеплавильная печь, которая в год может давать 1,5 млн тонн стали.

Об этом сообщил генеральный директор ПрАО «Донецксталь» Александр Рыженков, передает корреспондент УКРИНФОРМа.

«Сегодня завод переворачивает славную страницу своей истории. На смену устаревшему мартену приходит новая технология – электросталеплавильная, что предусмотрено планами модернизации предприятия», - сказал он на торжественном митинге.

Воплощением инноваций станет новая электросталеплавильная печь, которая в год сможет давать полтора миллиона тонн стали. Ее сооружение уже начато на предприятии.

Потребление электроэнергии с закрытием печи уменьшится в десять раз, а вредные выбросы в атмосферу – в шесть.

Что же касается себестоимости получаемой стали, то на тонне готового проката завод выиграет до 80 долларов.

Предусматривается, что новая электросталеплавильная печь стоимостью $156 миллионов будет запущена уже в октябре этого года. С пуском агрегата будет выполнен один из важнейших этапов модернизации сталеплавильного производства в Донецке и Украине в целом.

Николай Столяров, ДОНЕЦК. 18 апреля 2012 года.

вКонтакте | в FaceBook | в Одноклассниках | в LiveJournal | на YouTube | Pinterest | Instagram | в Twitter | 4SQ | Tumblr | Telegram

All Rights Reserved. Copyright © 2009 Notorious T & Co
События случайны. Мнения реальны. Люди придуманы. Совпадения намеренны.
Перепечатка, цитирование - только с гиперссылкой на https://fromdonetsk.net/ Лицензия Creative Commons
Прислать новость
Reklama & Сотрудничество
Сообщить о неисправности
Помочь
Говорит Донецк