Оксана Забужко в Донецке почувствовала колумбийскую душу Донбасса

Известная украинская писательница и поэтесса впервые побывала в Донецке.

В минувшую субботу, 19 ноября, Оксана Забужко встретилась с поклонниками своего творчества. Приехала она по приглашению платформы культурных инициатив «Изоляция». Встреча прошла в промышленном сердце Донецка – в Буденновском районе на территории бывшего завода изоляционных материалов.

В заводском актовом зале Оксана Забужко рассказывала, о том, каким она увидела Донецк, читала стихи и отвечала на вопросы собравшихся. Некоторые вопросы показались слушателям и жителям Донбасса особо интересными, мы приводим выдержки из них.
О колумбийской душе Донбасса

«Насправді, між Колумбією та Донбасом набагато більше спільного ніж здається на перший погляд. Там ціла країна, яка спостерігає за діями кримінальних кланів. Довкола цього в Колумбії утворилася ціла міфологія. Це речі, про які тобі розповідають мало не з аеропорту починаючи. Водій таксі розповідає ламаною англійською: «Он, подивіться, отам вілла Пабло Ескобара, а зараз ми будемо їхати і покажемо де його вбили».

Сьогодні згадала, коли ми їхали по Донецьку, і мені казали: «Отут Брагіна підірвали». Оця кримінальна партизанщина і нагадала мені Колумбію. Тільки в Колумбії там досвід близько півстоліття, країна живе в режимі війн наркокартелей.

Так як Латинська Америка, цілий континент, має свою Колумбію, так Україна має свій Донбас. Але для мене поїздка до Донецька насамперед означає поїздку до міста, де формувався Стус.

О голосе рабочих пригородов

Жадан за своєю психологією, за чуттєвістю, за ментальність є голосом донбаських робочих передмість. В своїх віршах він схоплює нерв оцієї романтики покинутих і депресивних пролетарських кварталів. Має бути такий голос. Це має бути озвученим.

О союзе писателей и следе коммунистов в изучении Шекспира

В одной из записок Оксана Забужко прочитала: «Ви - член національної спілки письменників України, коли вірити довідникам». «Не вірте довідникам, - парировала Оксана Забужко. - Що робиться в національній спілці я, щиро кажучи, не уявляю. Новиною для мене виявилось те, що кримський комуніст Леонід Грач, виявляється, теж є членом спілки письменників. Він, здається, написав передмову до російського видання сонетів Шекспіра. Він лишив свій слід у шекспірознавстві.

О борьбе с совком и политических кланах

«Чи не маєте докорів сумління, що свого часу на президентських виборах закликали голосувати проти всіх?», - спросили у Забужко. «Я жалію, що мого заклику не послухалися... Це підтримка гри двох кланів: донецький чи дніпропетровський. Я вважаю ці розмови контр продуктивними: «А чи не краще було би, якби замісить Януковича була Тимошенко и так далі... Це розтрата інтелектуального ресурсу и енергії нації, який мав би іти на переосмислення того, що махровий совок нікуди не дівався. Ми вдавали, що ми не у УРСР а ми були у УРСР і лишилися в УРСР… Інституту громадянства не відбулося. Паспорти надали автоматично, без питання, чи хочуть, чи вважають себе громадянами.

А у нас участь у виборах беруть люди, які взагалі проти існування цієї країни, але вони не хочуть з неї їхати. І весь цей УРСР продовжує залишатися не тільки в Донецьку. Треба говорити,як десовєтизувати країну, а не чому ви не голосували. Тому що, перепрошую, ніякої різниці між чоловічою и жіночою зонами, окрім суто гендерної, немає».

Комментарии

Les
Не в сети
Регистрация: 18/08/2009

Рыдалъ.... (с) (Не будем говорить о "сердце" :) и "изоляции" :)) Алехандро небось как всегда жоско иронизируе :)

Куча тупорылых нестыковок, типа "отут Брагина пидирвалы" в стороне от любого "йихалы по Донэцьку"...
Это "жывотное" действительно настолько тупое, как о ней постоянно пишут в СМИ, или оно так деньги зарабатывает?

Просто очень хочется понимать насколько стадо "шанувальныкив видомойи сучаснойи" является хотя бы "обществом читателей азбуки"....
Ну и на всякий случай не мешало бы этой жабке задать вопрос, где на глобусе Украины :) Колумбия, а то слишком много "забужек" не имеют понятия где там даже Крым, йопт...

Zames
Не в сети
автор
Регистрация: 12/07/2009

Les написал:
Алехандро небось как всегда жоско иронизируе

Ожидал такой реакции :)

Я не автор. Не был на этом мероприятии. Смотри подпись, если она есть.

Обрати внимание, что текст этот без личного мнения и оценок, одни цитаты.

Потому каждый делает выводы сам, в зависимости от.

Мне две понравились: про Колумбию в начале и про зону в конце.

Текст - хороший. Независимо от того, какая-сякая эта Забужко.

вКонтакте | в FaceBook | в Одноклассниках | в LiveJournal | на YouTube | Pinterest | Instagram | в Twitter | 4SQ | Tumblr | Telegram

All Rights Reserved. Copyright © 2009 Notorious T & Co
События случайны. Мнения реальны. Люди придуманы. Совпадения намеренны.
Перепечатка, цитирование - только с гиперссылкой на https://fromdonetsk.net/ Лицензия Creative Commons
Прислать новость
Reklama & Сотрудничество
Сообщить о неисправности
Помочь
Говорит Донецк